Liga starých gard – 22. kolo – Rapid získal 7.titul, Baroch překonal hranici 500 vstřelených branek!

Posledním kolem pokračoval 37. ročník Ligy starých gard. Doubravecké derby jasně vyznělo pro Rapid a ten tak získal svůj 7.titul. V zápase se dvakrát prosadil historicky nejlepší střelec soutěže Baroch a překonal magickou hranici 500 branek. Černice porazily Košutku a posunuly se před obhájce loňského prvenství Smíchov na 2.místo. V souboji o 4.místo vyhrál Slovan nad Vejprnicemi. Páté místo tak získala Košutka a na šestém místě jsou Vejprnice. V utkání o 7.místo vyhrálo Senco nad Unionem, ale díky horšímu skóre ze vzájemných zápasů skončilo nakonec na 8.místě. V duelu o 9.místo překvapivě vyhrály Vodní stavby nad Petřínem.  Střelecky se zaskvěl Faist, který se trefil 5krát, Laibl vsítil 4 branky a Kopecký, který zaznamenal hattrick. Soutěž střelců vyhráli podruhé společně Stoilov a Laibl, před loňským vítězem Jandošem a Bulantem. Vyhodnocení letošního ročníku se uskuteční v pátek 29.listopadu 2019 od 18:00 v Hospůdce U Pechtů.

Černice – Košutka 7:3

Zápas začal ve vysokém tempu a obrany na obou stranách měly co dělat, aby stíhaly nájezdy útočníků.  Domácí vsadili na vysoké napadání, což se jim vyplatilo a v 1.poločase skórovali Mojseňukem a Laiblem po špatných rozehrách obránců hostů. Ke konci poločasu Košutka snížila ze standartní situace. Do 2.poločasu nastoupili hosté  posíleni možností na srovnání skóre a domácí obrana měla plné nohy práce, aby vedení uhájila.  Poté se osmělili domácí útočníci a provedli rychlý výpad na hostující bránu, kde hbitý Mareš zakončil nájezd nekompromisní střelou k tyči. Poté se opět trefil Mareš po vynikající přihrávce od Šlajse.  Ve zbytku utkání pak exceloval domácí Laibl, který navýšil skóre o 3 branky, navíc ještě nastřelil tyč a břevno hostující brány. Hosté v závěru již jen dokázali korigovat na konečných 7:3.

Poločas: 2:1, Branky: Laibl 4, Mareš 2, Mojseňuk - Voith, Stupka, Hladík

Rapid – Letná 13:3

Utkání začalo šokem pro domácí hráče, když se hosté trefili již po 20 vteřinách. Rapid si pak uvědomil důležitost zápasu, přitlačil hosty do vápna a postupně navyšoval skóre až na poločasové vedení 7:1.  Po přestávce domácí pokračovali v náporu, přidávali branky. Také hosté dvakrát korigovali skóre, ale v závěru pečetil dvěma zásahy konto Rapidu kanonýr Baroch.

Poločas: 7:1, Branky: Faist 5, Kopecký 3, Hucl 2, Baroch 2, Liška - Gartner, Rada, Kaluba

ZČE – VS Plzeň 2:5

V 1.poločase mělo navrch domácí mužstvo, které dvakrát vedlo. Po přestávce nastoupili hosté s aktivním napadáním a přinutili domácí k chybám, které Vodní stavby potrestaly a otočily zápas ve svůj prospěch.

Poločas: 2:1, Branky: Kubík, Pálek - Hrdlička 2, Roneš, M.Štolka, Šluk

Senco – Union 2:1

Domácí potvrdili formu ze závěru soutěže a připsali si třetí výhru v řadě.  Po vyrovnaném úvodu šli hosté po 20 minutách do vedení zásluhou pěkného průniku Filmáka.  Po dalších 5 minutách vytáhl domácí brankář Řezáč vynikající zákrok a vývoj hry se začal obracet.  Senco svoji herní převahu vyjádřilo gólově až po přestávce. V 60.minutě vyrovnal Jonáš a 12.minut před koncem rozhodl Bernard o 3 bodech pro domácí.

Poločas: 0:1, Branky: Jonáš, Bernard - Filmák

Slovan – Vejprnice 3:0

Od první minuty bylo znát, o co obě mužstva hrají - o celkové umístění v tabulce.  Obrana vítězila nad útokem.  Hrálo se od vápna k vápnu. Slovan byl o maličko aktivnější a šel po jedné vydařené akci do vedení.  Tak skončil i první poločas. Druhá půle se hrála za mírné převahy Vejprnic, ale výsledkem jejich snahy byla pouze nastřelená tyč a když se domácím před koncem podařilo vstřelit druhý a třetí gól, bylo o bodech a o celkově čtvrtém místě pro domácí rozhodnuto, protože Košutka prohrála v Černicích.

Poločas: 1:0, Branky: Bulant 2, Smola