Liga starých gard – 13. kolo – Vejprnice porazily Košutku, Pomp do Klubu stovkařů.

Prvním podzimním kolem pokračoval 37. ročník Ligy starých gard. Největším překvapením byly výhra Vejprnic nad v tabulce čtvrtou Košutkou. Vedoucí Smíchov nezaváhal na Vodních stavbách, rovněž druhé Černice si poradily se Sencem. V zápase Pavel Pomp vstřelil 100 branku a stal se 39. členem Klubu stovkařů. Rapid porazil Union a Slovan v kvalitním zápase zvítězil nad  ZČE. Souboj posledních týmů tabulky skončil remízou. Hattrick zaznamenali D.Vacek a Matějka.  K zajímavým zápasům dalšího kola patří utkání Smíchova se Slovanem a Petřína s Rapidem.

 

Rapid – Union 5:1

Rapid měl v 1.poločase výraznou převahu, vytvořil si řadu brankových příležitostí, ale díky výbornému výkonu hostujícího brankáře Dvořáka proměnil jen dvě. Po přestávce se hra vyrovnala, u hostů táhl nebezpečné brejky rychlý Filmák, po jednom z nich a faulu snížil z penalty Diviš. Domácí pak přidali a do konce zápasu vstřelili ještě tři branky.

Poločas: 2:0, Branky: Hucl 2, Páník, Baroch, Žemlička - J.Diviš (PK)

 

Vejprnice – Košutka 2:0

Vyrovnané a velmi kvalitní utkání rozhodli domácí až v závěru po dvou vydařených protiútocích. Hosté své šance nevyužili a tak zahájili podzimní část porážkou a body zůstaly doma.

Poločas: 0:0, Branky: Kadaně, Rollinger

 

Černice – Senco 4:2

Na domácích bylo vidět, že k zápasu nastoupili po letní přestávce.  Hosté hráli s velkým nadšením a znepříjemňovali domácím rozehru. Naštěstí výborně hrající Mojseňuk otevřel skóre.  Hosté se výborně bránili a podnikali nečekané výpady proti domácím. V závěru zápasu se trefil Pomp, čímž dosáhl na hranici 100 gólů.

Poločas: 3:1, Branky: Laibl 2, Stoilov, Mojseňuk - Novák, P.Pomp

 

Slovan – ZČE 7:3

Na těžkém terénu, který dělal hráčům problémy,  byli hosté v 1.poločase lepším týmem, díky dobré hře záložní řady vedené nestárnoucím Chvojkou a střelcem Vackem. U domácích jim dobře konkurovali Purkart a Nykles.  Hosté však nedokázali proměnit vytvořené šance i díky výbornému výkonu domácího brankáře Kolaříka. Do šaten šli domácí s dvoubrankovým náskokem, po přestávce ještě odskočili, ale hosté se opět dokázali dostat na rozdíl jedné branky. O výhře rozhodl Slovan v samotném závěru, kdy vstřelil 3 branky.

Poločas:2:0,Branky: Bulant 2, Pavlíček2, Nykles, Purkart, M.Feiferlík - D.Vacek 3

 

Slavia – Letná 3:3

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním měli mírnou převahu domácí, po přestávce hosté. Oba týmy převahu vyjádřily střelecky.

Poločas: 3:1, Branky: Matějka 3 -  Dobrý 2, Vukovič

 

VS Plzeň – Smíchov 3:5

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, měli převahu a vytvářeli si brankové příležitosti, které ovšem většinou neproměňovali. Přesto si postupně vytvořili tříbrankový náskok, který dokázali domácí do poločasu korigovat jen jedním gólem.  Stejně aktivně vstoupil Smíchov i do druhého poločasu a záhy přidal dvě branky.  Více branek ale přes řadu šancí nevstřelil díky výbornému výkonu brankáře Šoltyse a také díky „nestřeleckému“ dni hostujících kanonýrů. A tak se ještě domácí dostali ke korigování nepříznivého výsledku v podobě dvou branek.

Poločas:1:3, Branky: Hrdlička 2, Krušina - Jandoš 2, Koc 2, Dlesk