Liga starých gard – Rapid obě dohrávky vyhrál.

Dohrávkami 8., 9. a 10. kola skončila jarní část 42. ročníku Ligy starých gard. Vedoucí Smíchov porazil Košutku a upevnil si vedení v Lize. Rapid vysoko porazil v derby Letnou, pak vyhrál i na Petříně a v neúplné tabulce se posunul na 2. místo.  Nedaří se Vodním stavbám, tentokrát podlehly Senku, které poskočilo v tabulce na 6. místo. Střelecky se dařilo Čupalkovi, který v doubraveckém derby vsítil 4 branky. Střelec T. Zimund se mezi kanonýry probojoval na 2. místo.  Podzimní část začne v týdnu od 19. srpna 2024, v týdnu od 12. srpna 2024 pravděpodobně budou sehrány některé dohrávky jarní části, termíny budou domluveny na schůzce vedoucích Gard před zahájení podzimní části Ligy.

Dohrávka 8. kola: Smíchov -  Košutka 4:2

Utkání hráno za obrovského vedra, hra byla vyrovnaná, domácí neustále hrozili z rychlých brejků a hráči se předháněli v zahazování šancí. Druhý poločas začal oboustranně vlažně, ale díky zvýšené aktivitě Smíchova se přeci jenom skóre měnilo až na 4:1. Za zmínku stojí gól Třísky, kdy po nádherném sólu od rohového praporku trefil bombou šibenici. Košutecký Brejcha pak v poslední minutě pěknou ranou z přímáku snížil na konečných 4:2.

Poločas: 1:1, Branky:  Praizler 2, Tříska 2 - Kastner, Brejcha

Dohrávka 8. kola: ZČE -  Rapid 2:5

Rapid hrál za 8 dní již 3. zápas a na začátku to bylo na jeho hře znát. Než se rozkoukal a rozběhal, už prohrával 1:0 po brance střelce Zikmunda. Hosté pak přidali na pohybu a do poločasu otočili skóre na 2:1. Po přestávce zvýšil Pata na 3:1, ale Zikmund po brejku snížil na 2:3. Faist střelou do tyče a do sítě opět navýšil vedení hostů na 2 branky. Petřín pak Papežem nastřelil tyč a výsledek pečetil střelou pod břevno nejlepší hráč Rapidu Novák.

Poločas: 1:2, Branky:  T. Zikmund 2 – Faist 2, Pata, Hucl, Novák

Dohrávka 9. kola: Rapid – Letná 7:1

Rapid se velmi brzo ujal vedení, měl i další vyložené šance, ty ale zahazoval i díky výbornému výkonu hostujícího brankáře. Letná měla v 1. poločase jednu šanci, ale brejk Prcín neproměnil i díky zákroku brankáře Štrunce. Po přestávce se projevila zlepšená efektivita zakončení domácích, dařilo se Čupalkovi, zejména jeho 4. branka byla exkluzivní, když se přímým nártem trefil z 20 metrů k tyči.

Poločas: 1:0, Branky:  Čupalka 4, Faist, Novák, Davídek – Rada (PK)

Dohrávka 10. kola: VS – Senco 1:5

Hosté vstoupili do zápasu lépe a velice záhy se ujali vedení. Domácí ovšem postupně vyrovnali hru a do poločasu i skóre. Ve druhém poločase po několika neproměněných šancích na obou stranách, si domácí vsítili zbytečný vlastní gól při pokusu o malou domů. Zanedlouho se podařilo hostům přidat další branku a v závěru ještě svůj náskok navýšili díky pasům za domácí obranu.

Poločas: 1:1, Branky:  Purdeš – Valenta 2, Knotek, Volín, vlastní