Liga starých gard – 2. kolo – Letná vyhrála ve Vejprnicích.

Druhým kolem pokračoval 42. ročník Ligy starých gard. Největším překvapením bylo vítězství Letné ve Vejprnicích. Obhájce titulu Rapid po přestávce obrátil ve svůj prospěch derby se Senkem. Černice vysoko rozstříleli Petřín a probojovali se do čela Ligy. Vícemistr ze Smíchova jasně vyhrál na Vodních stavbách. Slovan získal první body po těsném vítězství nad Košutkou. Střelecky se dařilo Peroutkovi, Paulovi a Radovi, kteří zaznamenali hattrick. K zajímavým zápasům

 

Rapid – Senco 6:1

Rapid měl celý zápas výraznou převahu, ale nemohl se dlouho prosadit proti zhuštěné a dobře organizované obraně Senka. Když hosté zahrávali první roh, dostali se hlavičkou Volína do vedení. Rapid nastřelil Parláskem pouze tyč! To bylo ze strany domácích v 1. poločase vše, hosté mohli i zvýšit skóre, ale dva brejky se jim nepodařilo dotáhnout až k brankovému vyjádření. Po přestávce nadále pokračoval bezzubý tlak Mistra, mohl inkasovat, když samostatný nájezd Hoškovi zlikvidoval Matějka. Hošek se byl v 50. minutě za nakopnutí protihráče vyloučen! Pak se již Rapidu podařilo překonat přetíženou obranu Senka a postupně navyšoval skóre na konečných 6:1. Hosté za velmi dobrý výkon zaslouží uznání, doplatili však na nedisciplinovanost Hoška.

Poločas: 0:1, Branky: Peroutka 3, Žemlička 2, Parlásek - Volín

 

Vejprnice – Letná 3:4

Kvůli vydatnému dešti v noci před utkáním byl zápas přesunut na vedlejší hřiště s umělým povrchem. První se prosadili hosté, ale jinak byli v prvním poločase lepší domácí, kteří kromě vyrovnání měli ještě další šance, ale ta největší skončila na břevně. Ve druhém poločase se domácí ujali vedení, ale iniciativu převzali hosté, kteří měli více sil. Utkání by více slušela remíza, ale hostům se v závěru podařilo vstřelit vítěznou branku.

Poločas: 1:1, Branky: L.Paul 3 – Rada 3, Prcín

 

Černice – ZČE 9:2

Zápas od začátku v jasné režii domácích. Výborně hrající Lešťan měl blízko k hattricku, který mu zkazila offsidová past hostů a jednou branková konstrukce. Hosté snížili skóre ve druhém poločasu 2 brankami, ale domácí se nenechali vykolejit a postupně navyšovali skóre.

Poločas: 4:0, Branky:  Lešťan 2, Pícl 2, Laibl, Spörl, Fürbacher, Mur, Chaloupka – T. Zikmund, Štorc

 

Slovan – Košutka 3:2

Slovan začal v rychlém tempu. Hosté mohli kapitulovat hned po začátku z několika šancí domácích. Hosté se po deseti minutách začali také dostávat do slibných šancí, ale také oni pálili mimo anebo se blýskl brankář Kolařík. Domácí se pak dokázali po pěkné kombinaci prosadit Bulantem a šli do vedení, které jim hosté dlouho nenechali a srovnali. Konec první půle však patřil opět Slovanu, který dvěma góly ukončil první půli. Druhý poločas byl ze strany Slovanu jen zahazováním jedné šance za druhou. Hostům se ke konci ještě podařilo snížit, ale to bylo vše.

Poločas: 3:1, Branky: Bulant, Mareška, Hodl - Arnošt, Džilič Muriz

 

VS Plzeň – Smíchov 1:6

Hosté byli od začátku aktivnějším mužstvem a domácí zatlačili. Jen díky nepřesným zakončením a výbornému domácímu brankáři skončil úvodní nápor jen jediným gólem. Domácím se zanedlouho podařilo vyrovnat, ale hosté si do konce poločasu vzali vedení zpět. Druhý poločas byl jasně v režii výborně hrajících hostů, kteří postupně navyšovali skóre a domácí již nic nepředvedli.

 Poločas: 1:2, Branky: Hrdlička – Dlesk 2, Scheinherr 2, Sedlecký, Hajšman