Liga starých gard – 18. kolo – Vodní stavby remizovaly na Smíchově.

Již 18. kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard. Největším překvapení kola byla remíza Vodních staveb na hřišti druhého týmu tabulky Smíchova. Vedoucí Rapid vysoko vyhrál doubravecké derby se Senkem. Černice si poradily s Petřínem. Vejprnice těsně zvítězily na Letné  a Košutka porazila Slovan. Střelecky se dařilo Peroutkovi, který zaznamenal 4 branky a upevnil si vedení v soutěži kanonýrů.  K zajímavým zápasům dalšího kola patří zápas ve Vejprnicích, kam zajíždí Smíchov a též souboj na Vodních stavbách, kde si Rapid v případě výhry může s předstihem zajistit titul.

 

Rapid – Senco 10:1

Pro nezpůsobilý terén Na Lopatárně se utkání odehrálo na UMT Senka. „Domácí“ Rapid se k hostiteli nezachoval příliš vstřícně a od úvodních minut šel za vítězstvím. Dařilo se zejména Peroutkovi, který se do sestavy vrátil po zranění zad. Senco v 1. poločase nemělo vážnější příležitost, poločasový výsledek tak byl 5:0. Ve druhém poločase pokračoval Rapid v přestřelce, Senco korigovalo skóre až za stavu 10:0. 

Poločas: 5:0, Branky: Peroutka 4, Řežáb 2, Pytlík, Janout, Parlásek, Faist – Rais

        

Smíchov – VS Plzeň 4:4

Utkání se z důvodu nezpůsobilé trávy odehrálo na UMT na Brojovce. Hosté doslova vlétli na domácí a po 20 minutách byl stav 0:3. Vodníci výborně presovali, vyhrávali většinu osobních soubojů a několik šancí ještě neproměnili. Posledních 10 minut první půle se domácí zvedli a zaslouženě snížili. Ve druhé půli se situace obrátila, Smíchov dobře kombinoval a rychle dosáhl vyrovnání. Po 5 minutách šli ale opět Vodníci do vedení. Domácí ale bojovali a 12 minut před koncem Radosta zaslouženě vyrovnal. Dělba bodů tak byla spravedlivá.

Poločas: 1:3, Branky: Jandoš, Praizler, Hudec, Radosta – Pavlíček 2, Purdeš, Hrdlička

 

ZČE – Černice 1:5

Favorizovaní hosté rozhodli o svém vítězství již v 1. poločase. Vítězství Černic mohlo být i vyšší, řadu příležitostí neproměnili i díky „gólmanovi“ Rádlovi.

Poločas: 0:3, Branky: Gožo – Nový 2, Laibl 2, Davídek

 

Letná - Vejprnice 0:1

Díky deštivému počasí se opět musela Letná přemístit na odehrání zápasu staré gardy na hřiště UMT Senka. Pohledný, kombinační fotbal, který se za trošku nepříznivého počasí odehrál, rozhodla penalta a díky ní vyhráli hostující Vejprnice 1:0.

Poločas: 0:0, Branky: Hoferek (PK)

 

Košutka - Slovan 3:0

Celý zápas měli domácí převahu, nedali penaltu a nakonec pečetili výsledek 3. gólem, u hostů nejlepším hráčem gólman.

Poločas: 1:0, Branky: Karel 2, Kastner