Zahájení podzimní části Ligy starých gard.

V pondělí  15. srpna 2022 bude  zahájena podzimní část 40. ročníku Ligy starých gard.  Ale již ve středu  3. srpna 2022 byla sehrána dohrávka 10. kola, kdy Letná hostila Rapid. Doubravecké derby jasně vyhrál vedoucí tým soutěže Rapid, který dosud neztratil ani bod. Střelecky se dařilo Peroutkovi, který se trefil čtyřikrát. V dohrávce 12. kola vysoko porazil Smíchov Košutku, v zápase Hendrych zaznamenal hattrick. Po jarní části, která čítala 12 kol, je na 2. místě Smíchov a třetí jsou Černice, následovány Košutkou. Podzimní část  Ligy bude určitě hodně zajímavá. Napínavá bude též soutěž kanonýrů, kterou zatím ovládají kanonýři z Rapidu, vede s 25 brankami  Peroutka,  jeho spoluhráč Faist s 19 brankami je druhý. Na průběžném třetím místě je Jandoš s 13 zásahy.

Dohrávka 12. kola: Smíchov – Košutka 10:2

Smíchov měl v utkání výraznou převahu, ale brankově ji zvýraznil až ve 2. poločase. Hosté korigovali skóre za stavu 8:0. Vítězství domácích mohlo být i vyšší, ale ve vyložených příležitostech několikrát zklamal kanonýr Jandoš.

Poločas: 3:0, Branky:  Hendrych 3, Jandoš 2, Tříska 2, Nevařil, Dlesk, Praizler – Remeš, Karel

Dohrávka 10. kola: Letná - Rapid 0:7

Za úmorného vedra Rapid měl od začátku zápasu výraznou převahu a postupně navyšoval skóre. V 1. poločase se blýskl hattrickem Peroutka. Domácí měli v zápase pouze jednu brankovou příležitost, kterou jim zlikvidoval brankář Matějka.  Druhý poločas byl vyrovnanější, domácí ohrožovali branku hostů pouze střelami z dálky a tak Rapid postupně přidal další branky na konečných 7:0.

Poločas: 0:4, Branky:  Peroutka 4 (1xPK), Faist 2, Novák