Liga starých gard – 16. kolo – Střelci se činili!

Dalším, v pořadí již 16. kolem, pokračoval 41. ročník Ligy starých gard. Dařilo se střelcům, v 5 zápasech padlo celkem 35 branek. Vedoucí Rapid si poradil s Košutkou, v zápase se dařilo Faistovi, který vstřelil hattrick.  Druhý Smíchov vysoko vyhrál na Senku, hattrick zaznamenal Praizler. Přestřelkou skončil zápas na Petříně, který porazil také díky hattricku Filmaka Slovan 7:5. V souboji sousedů vyhrály Vodní stavby nad Vejprnicemi a upevnily si 4. místo. Střelecky disponovaný Stoilov hattrickem zařídil výhru 3:0 Černic na Letné. K zajímavým zápasům 17. kola patří duel na Slovanu, kam zajíždí vedoucí Rapid,

 

ZČE - Slovan 7:5

Divoká přestřelka s dobrým koncem pro domácí.

Poločas: 4:3, Branky: Filmak 3, T.Zikmund 2, Vraný, Reisig - Bulant 2, Smola, Humeník, Hauer

 

Senco – Smíchov 1:8

Slušně hrané utkání se odehrálo zcela v režii favorizovaných hostů. Oslabení domácí na fotbalově vyspělejšího soupeře neměli a bylo jen otázkou, jak skóre bude narůstat. Senco zachránil od vyšší porážky výborný brankář Blábol. Čestný úspěch domácích zaznamenal tři minuty před koncem utkání Vlk.

Poločas: 0:4, Branky: Vlk – Praizler 3, Lukes 2, Jandoš, Tříska, Scheinherr

 

Košutka – Rapid 0:6

„Domácí“ Košutka přijela na Lopatárnu s velmi mladou sestavou, která díky výborné defenzívě dělala Rapidu v úvodu zápasu problémy. Měl sice převahu, ale prosadil se až v 25. minutě Peroutkou a do přestávky zvýšil z penalty na 2:0 Parlásek. 2. poločas už byl brankově zcela v režii Rapidu, zejména se rozstřílel Faist, který zaznamenal hattrick. U Košutky měl v závěru zápasu 2 velké příležitosti Řeřicha a parádní střelu Sosnovec, vše zlikvidoval brankář Matějka. Košutka přes vysokou prohru zanechala na Lopatárně, zejména v 1. poločase, velmi dobrý dojem.

Poločas: 0:2, Branky: Faist 3, Peroutka 2, Parlásek (PK)

 

Letná – Černice 0:3

V prvním poločase se hrál na Letné zápas za menší převahy hostů z Černic, kteří přijeli téměř v optimální sestavě se čtyřmi náhradníky. Domácí se nesešli v ideální sestavě, ale hostům nedarovali nic zadarmo. Hráli v bloku a snažili se favorizovaný tým z Černic nepouštět do zakončení. Ale kanonýr Stoilov byl proti, ukázal své kvality a dvakrát během první půle pohotově skóroval. Domácí se prokombinovali několikrát až k velkému vápnu, ale do zakončení se kromě jedné střely Märze nedostali. Hosté tedy vyhráli poločas 0:2. Po přestávce byl obraz hry stejný, domácí se snažili zápas zdramatizovat, ale obrana hostů dirigovaná Vlčkem si náběhy domácích pokryla. Takže během druhé půle zavěsil zase jenom Stoilov, kdy vyslal krásnou střelu po zemi za háčky na pravou ruku domácího brankáře Fryše. Takže nakonec si Černice odvezli všechny body a vyhráli 3:0.

Poločas: 0:2, Branky: Stoilov 3

 

VS Plzeň - Vejprnice 4:1

Utkání, ve kterém ukončoval aktivní hráčskou kariéru domácí matador Míra Bunda, bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se domácí nemohli dostat do hry, kazili přihrávky a byli vždy pomalejší než hosté. A tak v prvním poločase skórovali pouze hosté. Naštěstí pouze jednou a další šance zlikvidoval dobře chytající domácí gólman Šoltys. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, zlepšili hru a brzy se dočkali vyrovnání z pokutového kopu. Poté se jim podařilo otočit skóre a zvýšení přišlo po krásné střele z přímého kopu cca ze 20 metrů, kterou poslal do šibenice J.Todt. Poté hosté zabrali a vypracovali si několik slibných příležitostí, které ale nedokázali proměnit a tak v závěru pečetili své vítězství domácí čtvrtou brankou.

Poločas: 0:1, Branky:  Roneš 2, (1x PK), Pavlíček, Todt - Baxa